Jaki lekarz na leczenie tarczycy ?

Do jakiego lekarza należy się zgłosić na porady na leczenie tarczycy na podstawie wysokiego anti-TPO, pomoc w diagnostyce i jakie potrzebne są dodatkowe badania, które mogą być możliwe w ciągu następnych 3 dni.
Lekarzem zajmującym się chorobami tarczycy jest endokrynolog. To on w czasie pierwszej wizyty przeanalizuje aktualne wyniki i najprawdopodobniej wykona USG tarczycy. Najczęściej, dodatkowo wykonuje się badania: TSH, ft3, ft4. Czasami konieczny jest wynik glukozy i insuliny na czczo, aby oszacować czy problemom z tarczycą nie towarzyszy insulinooporność. Jednak o ostatecznej liście badań do wykonania, decyduje lekarz prowadzący. Serdecznie pozdrawiam.
do endokrynologa
Zalecana konsultacja endokrynologiczna.
Proszę zgłosić się do endokrynologa.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2785
Pytań zadanych
przez pacjentów
6956
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi