Jaki lekarz na leczenie tarczycy ?

Do jakiego lekarza należy się zgłosić na porady na leczenie tarczycy na podstawie wysokiego anti-TPO, pomoc w diagnostyce i jakie potrzebne są dodatkowe badania, które mogą być możliwe w ciągu następnych 3 dni.
Lekarzem zajmującym się chorobami tarczycy jest endokrynolog. To on w czasie pierwszej wizyty przeanalizuje aktualne wyniki i najprawdopodobniej wykona USG tarczycy. Najczęściej, dodatkowo wykonuje się badania: TSH, ft3, ft4. Czasami konieczny jest wynik glukozy i insuliny na czczo, aby oszacować czy problemom z tarczycą nie towarzyszy insulinooporność. Jednak o ostatecznej liście badań do wykonania, decyduje lekarz prowadzący. Serdecznie pozdrawiam.
do endokrynologa
Zalecana konsultacja endokrynologiczna.
Proszę zgłosić się do endokrynologa.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1743
Pytań zadanych
przez pacjentów
5081
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi