Jaka jest przyczyna ucisków w klatce piersiowej?

Mam 26 lat, od kilku tygodni cierpię na uciski w klatce piersiowej pojawiające się z rożną częstotliwością, czasem pojedyncze kłucia w mostku, zimne poty. Mam wtedy wrażenie, że puchnie mi podbródek, a żuchwa samoistnie opada. Czasami dochodzi drętwienie kończyn, części twarzy, zawroty głowy, piszczenie w uszach i ogólny lek i niepokój, ciało wtedy staje się „jak z waty”. Zdarza się ból głowy, mroczki i „gwiazdy” przed oczami. Trwa to od 15 minut do kilku godzin. Oddech wydaje mi się wtedy, że idzie w kierunku hipowentylacji, nie hiper. Objawy porównuję do zawału/udaru. Mam delikatną nadwagę, leczę astmę, poza tym prawdopodobny pcos, wątpię jednak, żeby miało to wpływ na moje samopoczucie, poza tym nic przewlekłego nie stwierdzono. Morfologia, lipidogram, potas, sód w normie. Doppler tętnic szyjnych i żył kończyn dolnych wyszły w porządku. Echo serca, ekg, rtg klatki piersiowej - w normie. Tomografia głowy - w granicach normy, wykryto jedynie ogniska hipodensyjne o charakterze roznoczasowym (3-7 mm). Usg tarczycy - w normie. U okulisty wszystko w porządku. Proszę o podpowiedź co można jeszcze zbadać żeby dokończyć diagnostykę (mam zaplanowany jeszcze holter). Lekarze już załamują ręce. 

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3555
Pytań zadanych
przez pacjentów
8512
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi