Jak zdiagnozować powód występowania cierpkiego smaku w ustach?

Co może być przyczyną cierpkiego posmaku w ustach, który jest cały czas odczuwalny? Co może być tego przyczyną od strony układu pokarmowego, jelit? Co mogę z tym zrobić, jakie badania wykonać?

Wskazana jest konsultacja stacjonarna u lekarza internisty, który zbierze szczegółowywywiad, przeprowadzi badanie fizykalne i wówczas ustali dalsze postępowanie (niezbędne będą badania laboratoryjne, bad.obrazowe-m.in.usg jamy brzusznej, gastroskopia; do uwzględnienia również konsultacje specjalistyczne).
Jest wiele przyczyn cierpkiego smaku w ustach . Może być związany z chorobami przyzębia i zapaleniem w jamie ustnej, m.in. z grzybicą , z zażywaniem niektórych leków, np. antybiotyków, z refluksem w przewodzie pokarmowym. Należy skonsultować problem najpierw z lekarzem rodzinnym, następnie ze stomatologiem, gastrologiem. Oczywiście ważny jest wywiad medyczny, aby ukierunkować na badania specjalistyczne , np. gastroskopię, wymaz , badania laboratoryjne.
Przyczyn może być wiele. Wskazana konsultacja stacjonarna u lekarza internisty.
Przyczyn może być wiele. Wskazana konsultacja stacjonarna u lekarza internisty.
Mogą być to m.in niedobory witaminowe, leki, choroby układy pokarmowego i inne - zapraszam na konsultacje, poszerzymy wywiad i wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Przyczyn może być wiele. Wskazana konsultacja stacjonarna u lekarza internisty.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Katowicach Internista w Bielsku-Białej Internista w Krakowie Internista w Gliwicach Internista w Warszawie Internista w Częstochowie Lekarz rodzinny w Gliwicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4507
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12249
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z