Jak wysokie jest ryzyko przenoszenia koronawirusa na przedmiotach?

Chciałabym spytać o ryzyko zakażenia wirusem przez przedmioty. Czy np. w sytuacji gdy przyjęłam Komunie św. na rękę, a zapomniałam ją wcześniej zdezynfekować (a dotykałam klamki przy wejściu do Kościoła) mogłam się zarazić koronawirusem? Jeśli tak to jak wielka jest na to szansa? Pytam zarówno teoretycznie jak i z powodu - przedwczoraj miałam 2 dawkę szczepionki firmy Pfizer. Dobę po szczepieniu (był to 10 dzień od tego zdarzenia w Kościele) dostałam strasznego bólu brzucha z nudnościami, osłabieniem i temperaturą 36.7. Dodam tylko, że ten atak bólu jest dość charakterystyczny i zdarza mi się co parę miesięcy. Czy zatem nie musze się martwić, że to mógłby być covid?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3548
Pytań zadanych
przez pacjentów
8500
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi