Jak wysokie jest ryzyko przenoszenia koronawirusa na przedmiotach?

Chciałabym spytać o ryzyko zakażenia wirusem przez przedmioty. Czy np. w sytuacji gdy przyjęłam Komunie św. na rękę, a zapomniałam ją wcześniej zdezynfekować (a dotykałam klamki przy wejściu do Kościoła) mogłam się zarazić koronawirusem? Jeśli tak to jak wielka jest na to szansa? Pytam zarówno teoretycznie jak i z powodu - przedwczoraj miałam 2 dawkę szczepionki firmy Pfizer. Dobę po szczepieniu (był to 10 dzień od tego zdarzenia w Kościele) dostałam strasznego bólu brzucha z nudnościami, osłabieniem i temperaturą 36.7. Dodam tylko, że ten atak bólu jest dość charakterystyczny i zdarza mi się co parę miesięcy. Czy zatem nie musze się martwić, że to mógłby być covid?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2403
Pytań zadanych
przez pacjentów
5858
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi