Jak walczyć z nadpotliwością?

Jestem mężczyzną, mam 28 lat, ważę 77kg i jestem osobą aktywną fizycznie, oraz staram się zdrowo odżywiać, jednak od wielu lat mam problem z nadpotliwością. Poci się całe ciało, głównie skóra głowy, okolice intymne, plecy. Jestem bardzo wrażliwy na wyższą temperaturę, ciągle mi ciepło. Lekki wysiłek fizyczny powoduje zlewne poty. Zalewam się potem również w sytuacjach stresowych, przy zawstydzeniu, czy nawet przy śmiechu. Nie wiem czy to może mieć znaczenie, ale jestem osobą, która mocno się stresuje, mam częste bóle głowy, odczuwam czasami lęki przy prostych czynnościach życiowych. Byłem już u różnych lekarzy i wykonywałem zlecone badania (psychiatra, endokrynolog, neurolog, internista, dermatolog, kardiolog). Żaden lekarz nie jest w stanie mi pomóc. Nie przyjmuję żadnych leków na inne schorzenia. Czy mogę jeszcze gdzieś szukać pomocy? Dodam, że pierwsze takie dolegliwości zauważyłem w wieku ok. 20 lat i mam wrażenie, że z biegiem lat jest coraz gorzej. Bardzo proszę o podpowiedzi co mogę jeszcze zrobić, gdzie szukać pomocy.

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi