Jak uchronić bliskich przed zarażeniem owsikami?

Bardzo się boję, że mogę zarazić bliskich znajomych owsikami. I mam kilka pytań, czy jak rozmawiam z nimi to mogą się zarazić? Czy jak piją po mnie ? Jak mogę ich uchronić, oprócz częstego mycia rąk i nawet wycierania toalety za sobą? Byłabym wdzięczna, ponieważ po każdym spotkaniu z kimkolwiek prześladuje mnie fakt, że jeden błąd i może dojść do zakażenia. Jest mi przykro i wstyd.
Przestrzeganie podstawowych zasad higieny powinno pozwolić uniknięcia zarażenia innych osób.
Wskazane: higiena i leczenie.
zalecam przestrzeganie zasad higieny
najważniejsza jest higiena
Proszę przede wszystkim przestrzegać zasad higieny.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi