Jak stosować tabletki antykoncepcyjne?

Mam pytanie odnośnie działania tabletek antykoncepcyjnych. Wzięłam pierwszą tabletkę w czwartym dniu cyklu, czy jestem już zabezpieczona przed ciążą od razu, czy jednak muszę stosować dodatkowe zabezpieczenie?

Jeśli zastosowała Pani pierwszą tabletkę antykoncepcyjną w czwartym dniu cyklu to skuteczność w bieżącym cyklu może być obniżona. Proszę zastosować dodatkowe zabezpieczenie. Jeśli doszło do niezabezpieczonego stosunku rozważyć proszę zastosowanie antykoncepcji postkoitalnej.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Lekarz rodzinny w Gliwicach Ginekolog w Warszawie Lekarz rodzinny w Warszawie Ginekolog w Krakowie Lekarz rodzinny w Bielsku-Białej Lekarz rodzinny w Katowicach Lekarz rodzinny w Dąbrowie Górniczej Lekarz rodzinny w Krakowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4055
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10796
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+108
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi