Jak stosować tabletki antykoncepcyjne?

Dzień dobry, Zaczęłam brać pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcjnych, pierwszego dnia miesiączki, jak zalecił lekarz. Krew pojawiła się w dniu jakim miała się pojawić, jednak ja wciąż mam wątpliwości, czy był to pierwszy dzień okresu. Od razu po zażyciu pierwszej tabletki krew przestała lecieć, a wraz z kolejnymi 2 dniami i braniem kolejnych tabletek okres zanikł całkowicie. Czy jest to normalne? Co jeśli wzięłam pierwszą tabletkę za wcześnie? Nie jestem w stanie określić, czy było to za wcześnie, ponieważ okres ustał.

Po zastosowaniu tabletek antykoncepcyjnych rytm miesiączkowania może ulec zmianie. Antykoncepcję hormonalną w postaci tabletek doustnych należy stosować codziennie o stałej porze bez stosowania innych przerw niż wynikające z zaleconego schematu stosowania leku. Lek regularnie stosowany da skuteczność antykoncepcyjną po około tygodniu stosowania. W razie dalszych wątpliwości proszę skonsultować się z lekarzem, który zalecił leczenie lub innym specjalistą ginekologiem, również drogą porady zdalnej.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Łodzi Ginekolog w Rzeszowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4055
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10832
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+108
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi