Jak reagować w przypadku ataku drgawek?

Dzisiaj w nocy mój chłopak miał okropny atak (drugi w przeciągu pół roku) drgawek, skurczu całego ciała. Siłą musiałam go odwracać na bok, żeby mógł złapać oddech, był skierowany twarzą do poduszki, zalany potem, pluł silną i słychać było, że bierze go na wymioty. Nie wiem jak reagować i co zrobić, żeby te ataki już nie wracały?

Należy zgłosić się do lekarza na wizytę stacjonarną-konieczne jest badanie fizykalne chłopaka, zebranie szczegółowego wywiadu i wdrożenie właściwej diagnostyki (w tym niezbędnych konsultacji) i leczenia. W przypadku kolejnego napadu-dzwonić proszę na Pogotowie Ratunkowe.
zalecam pilną konsultacje u neurologa
proszę zgłosić się do neurologa
Po kolejnej takiej sytuacji koniecnza wizyta na SOR lub wezwanie pogotowia
Pilnie i bezwzględnie należy rozpocząć diagnostykę i leczenie neurologiczne.
Wystąpienie ataku o przebiegu opisanym powyżej jest wskazaniem do wezwania pilnej pomocy medycznej.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3446
Pytań zadanych
przez pacjentów
8299
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi