Jak przyjmować Gardasil 9?

Pytanie do lekarza ginekologa. Otrzymałam od mojego doktora receptę na dwie dawki szczepionki na HPV Gardasil 9. Mam je przyjąć w odstępie dwóch miesięcy. Natomiast w każdym źródle internetowym napisane jest, że powinno się przyjąć trzy dawki szczepionki, bądź dwie ale w znacznie większym odstępie czasu (5-13 miesięcy). Mam 26 lat, być może ma to jakieś znaczenie?

U osób dorosłych i młodzieży powyżej 15 lat należy stosować schemat składający się z 3 dawek po 0,5 ml każda. Tak jak u młodszych pacjentów, wszystkie wstrzyknięcia muszą zostać wykonane w przeciągu 1 roku. 1 dawkę podaje się w wybranym dniu. Po upływie około 2 miesięcy należy wstrzyknąć 2 dawkę. 3 i ostatnią dawkę zaleca się podać po 6 miesiącach od rozpoczęcia cyklu szczepienia i jednocześnie minimum 3 miesiące po dawce 2. To tak z grubsza.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Poznaniu Ginekolog w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3832
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9276
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+103
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi