Jak pozbyć się blizn potrądzikowych? Czy terapia laserem frakcyjnym jest skuteczna i bezpieczna?

Mam problem z cerą, szczególnie ze skórą na czole. Niestety posiada ona wiele blizn potrądzikowych i blizn. Czy istnieje jakiś zabieg lub lek, który skutecznie "wygładziłby" pory oraz blizny? Próbowałem wielu kosmetyków, peelingów, niestety nic one nie dają. Pan Dermatolog zaproponował mi terapię laserem frakcyjnym CO2, czy jest on bezpieczny? Czy skóra nie będzie wyglądać jeszcze gorzej niż przed zabiegiem? Widziałem zdjęcia twarzy po kilku dniach po zabiegu jak jest cała czerwona ze strupami, czy jednak finalnie efekt będzie lepszy niż przed zabiegiem? Gra jest warta świeczki? A może istnieją inne bezpieczniejsze metody?
Dzień dobry,
Poza zastosowaniem lasera frakcyjnego możliwe jest również zastosowanie innych metod w tym mikrodermoabrazji lub peelingu chemicznego, oczywiście po uprzedniej konsultacji z lekarzem zajmującym się medycyną estetyczną. Jednakże warto będzie ustalić wcześniej pierwotną przyczynę zmian trądzikowych. Sugeruję konsultacje z ginekologiem i diagnostykę hiperandrogenemii.
proszę w pracowniach fizjoterapii zapytać o światło spolaryzowane.
W terapii blizn potrądzikowych specjalizuje się wielu lekarzy - stosują oni różne metody, a efekty leczenia są bardzo dobre. Proszę umówić wizytę do któregoś z renomowanych gabinetów. Lekarz zapewne przedstawi Panu kilka możliwości pozbycia się blizn, opisze na czym szczegółowo polegają poszczególne metody leczenia, czy są bezpieczne oraz jakie są możliwe powikłania.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1872
Pytań zadanych
przez pacjentów
5168
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

68
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi