Jak obniżyć cholesterol całkowity?

Cholesterol całkowity z porównaniem z poprzednim rokiem rośnie, pomimo zdrowszego jedzenia, unikania smażonego i tłustego. Co robić, aby był całkowity niższy? Czy w ogóle robić coś z takimi wartościami? Całkowity 259. Hdl 55,4. Nie hdl 203,9. Ldl 184,4. Trójglicerydy 97. Ciśnienie krwi od 120 do 139 max (w spoczynku). Pale papierosy niestety, wiek 33 lata. 172 wzrostu, waga 72. Nie jem tłusto, unikam cukru. Systematycznie ćwiczę aerobowo plus robię od 10 do 15 tysięcy kroków dziennie. Wartości z badania rok temu: Całkowity 236. Hdl 51,3. Nie hdl 184,7. Trójglicerydy 158.
Podstawą uzyskania prawidłowego poziomu cholesterolu jest odpowiednia dieta. Uzupełnieniem leczenia dietetycznego jest farmakoterapia. Lekami z wyboru są statyny.
Zdrowym stylem życia można obniżyć cholesterol najskuteczniej, w przypadku obciążeń rodzinnych/genetycznych sprawa się komplikuje. Każdego pacjenta należy traktować indywidualnie.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5903
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi