2022-03-30

Jak mogę wyleczyć mioklonie przysenne?

Od ponad 2 miesięcy mam mioklonie przysenne, które szarpią moim ciałem albo kończynami. Nie pozwala mi to zasnąć albo wyrywa ze snu. Jestem tym zmęczona. Niedawno miałam konsultację u neurologa i TK głowy, ale zupełnie nic nie wyszło. Co mogę zrobić, by żyć normalnie?

Przyczyny mioklonii mogą być różnorodne, jeśli więc wykluczono tło neurologiczne, należy poszerzyć diagnostykę poszukując innych przyczyn (np. zaburzenia metaboliczne, mioklonie polekowe). Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, który tę diagnostykę ukierunkuje.
myoklonie przysenne, czyli szarpnięcia ciała podczas zasypiania nie wymagają leczenia.
Można co prawda wykonać badania elektromiograficzne EMG, elektroencefalograficzne EEG aby wykluczyć inne choroby ale nie przypuszczam aby była taka potrzeba.
Pozdrawiam
nie ma konieczności leczyc mioklonii
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Neurolog w Bielsku-Białej Neurolog w Dąbrowie Górniczej Neurolog w Katowicach Neurolog w Warszawie Neurolog w Krakowie Neurolog w Częstochowie Neurolog w Gliwicach Neurolog we Wrocławiu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5954
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15625
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+138
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4