Jak mogę wspomóc leczenie łupieżu?

Od trzech miesięcy choruje na łupież pstry. Byłam u trzech rożnych dermatologów, nic mi nie pomaga, nadal powstają nowe plamki (w mniejszych ilościach niż na początku choroby). Przez miesiąc brałam tabletki, które odstawiłam, ponieważ miałam dużo skutków ubocznych, stosowałam kremy, myłam się specjalnym szamponem, ograniczyłam słodycze i odstawiłam alkohol. Czym jeszcze mogę wspomóc leczenie? Po jakim czasie można opalać białe plamki oraz czy trzeba cały czas zmieniać i prać pościel oraz ubrania?

leczenie należy wspomóc maściami sterydowymi, leczenie niestety jest długotrwałe i trudne. Pościeli nie trzeba non stop zmieniać.
Łupież pstry wymaga długotrwałego leczenia, niestety ma również tendencje do nawrotowości. Poza leczeniem miejscowym i doustnym warto przestrzegać pewnych zasad dotyczących życia codziennego-unikać mało przewiewnych, nieprzepuszczających powietrza tkanin, dbać o to, aby skóra nie była nadmiernie ciepła i wilgotna, bo będzie to idealne środowisko do rozwoju drożdżaków. W diecie, poza ograniczeniem słodyczy i alkoholu, warto zrezygnować z produktów wysokoprzetworzonych.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1250
Pytań zadanych
przez pacjentów
4278
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

61
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi