Jak interpretować wyniki biopsji?

Witam, Otrzymałam wyniki biopsji z guza tarczycy. Niestety mój lekarz jest na urlopie. Czy mogę prosić o opinię na temat wyniku biopsji? Wklejam też opis USG, który spowodował skierowanie na biopsję. Z góry dziekuję za pomoc. Rozpoznanie: (922358) Lewy płat tarczycy: Rozmazy diagnostyczne. Krew, oraz niezbyt liczne, głównie w drobnych grupach tyreocyty ogniskowo z cechami umiarkowanej anizokariozy - atypia nieokreślonego znaczenia - kat. B3 (AUS). USG: Tarczyca położona typowo, dwupłatowa o prawidłowej wielkości. Miąższ niejednorodny, z licznymi drobnymi obszarami hypoechogenicznymi W PP; Brak zmian W PL; obecne 2 zmiany ogniskowe -hipoechogeniczna płynowo lita dobrze odgraniczona wielkości 5x2x5mm bez unaczynienia -mieszanej echogeniczności z obwódką hipoechogeniczną i mieszanym typie unaczynienia dobrze odgraniczona lita wielkości 6x7x8mm Przepływy miąższowe prawidłowe. Płat prawy: 14x18x46mm Płat lewy: 14x13x46mm Cieśń: do 3mm Tchawica nieprzemieszczona i nieuciśnięta. Okoliczne węzły chłonne szyi niepowiększone. Wnioski: Wzrost zmiany LP z unaczynieniem.

Wyniki biopsji należy omawiać z lekarzem prowadzącym leczenie lub innym specjalistą z tej dziedziny. Omawianie wyniku w oderwaniu od całości procesu diagnostycznego może prowadzić do niewłaściwych wniosków.
Proszę poczekać na powrót z urlopu lekarza prowadzącego. Nie ma możliwości oceny stanu zdrowia pacjenta jedynie na podstawie wyniku badania dodatkowego.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Onkolog w Dąbrowie Górniczej Lekarz rodzinny w Gliwicach Onkolog w Bielsku-Białej Onkolog w Katowicach Lekarz rodzinny w Warszawie Onkolog w Częstochowie Lekarz rodzinny w Dąbrowie Górniczej Onkolog w Gliwicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3892
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9965
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi