Jak długo utrzymują się objawy po szczepieniu Pfizer?

Po szczepieniu preparatem Pfizer już 8 dzień utrzymuje się ból ręki. Po podaniu szczepionki nie miałam objawów typu gorączka, opuchlizna, odczyn. Objawy pojawiły się 3 dnia, kłucie w nadgarstku od wewnętrznej strony oraz nad łokciem, ból jak po uderzeniu. W samym miejscu podania zastrzyku nadal nie ma żadnych objawów, odczynu ani spuchnięcia. Czy objawy mogą utrzymywać się tak długo?

Objawy wyżej wymienione utrzymują się różnie długo u poszczególnych pacjentów, nie ma na to reguł.
Skoro dolegliwości pojawiły się po szczepieniu i się utrzymują to znaczy że mogą. Każdy organizm inaczej reguje.
Najpewniej wymienione objawy nie mają związku z przyjętą szczepionką.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
6990
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi