Jak długo po zakończeniu stosowania plastrów antykoncepcyjnych będę chroniona?

Za niedługo zacznę stosować plastry antykoncepcyjne. W trzecim tygodniu nakleję trzeci plaster, a w czwartym będzie tygodniowa przerwa. Po czwartym tygodniu mam zamiar nie naklejać kolejnego plastra i odstawić tę metodę antykoncepcji. Czy w związku z tym powinnam używać dodatkowej antykoncepcji w trakcie czwartego tygodnia (bez plastra) gdy dochodzi do stosunku? Jak długo jestem chroniona przez zajściem w ciążę po czwartym tygodniu? Czy może powinnam nakleić plaster również w czwartym tygodniu i wtedy dopiero odstawić antykoncepcję?

Po zakończeniu danego cyklu stosowania plastrów antykoncepcyjnych przewidziana jest przerwa trwająca nie dłużej niż siedem dni podczas której z reguły występuje krwawienia. Prawdopodobieństwo ciąży w tym okresie jest nikłe. Po siedmiu dniach przerwy zaczyna ono jednak wzrastać i może być ono już wysokie, w szczególności w pierwszym cyklu po zakończeniu antykoncepcji. Jeśli obawia się Pani ciąży proszę stosować dodatkowe zabezpieczenie barierowe lub rozważyć kontynuację stosowania antykoncepcji hormonalnej.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Łodzi Ginekolog w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3911
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10049
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi