Jak długo po zakończeniu stosowania plastrów antykoncepcyjnych będę chroniona?

Za niedługo zacznę stosować plastry antykoncepcyjne. W trzecim tygodniu nakleję trzeci plaster, a w czwartym będzie tygodniowa przerwa. Po czwartym tygodniu mam zamiar nie naklejać kolejnego plastra i odstawić tę metodę antykoncepcji. Czy w związku z tym powinnam używać dodatkowej antykoncepcji w trakcie czwartego tygodnia (bez plastra) gdy dochodzi do stosunku? Jak długo jestem chroniona przez zajściem w ciążę po czwartym tygodniu? Czy może powinnam nakleić plaster również w czwartym tygodniu i wtedy dopiero odstawić antykoncepcję?

Po zakończeniu danego cyklu stosowania plastrów antykoncepcyjnych przewidziana jest przerwa trwająca nie dłużej niż siedem dni podczas której z reguły występuje krwawienia. Prawdopodobieństwo ciąży w tym okresie jest nikłe. Po siedmiu dniach przerwy zaczyna ono jednak wzrastać i może być ono już wysokie, w szczególności w pierwszym cyklu po zakończeniu antykoncepcji. Jeśli obawia się Pani ciąży proszę stosować dodatkowe zabezpieczenie barierowe lub rozważyć kontynuację stosowania antykoncepcji hormonalnej.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3435
Pytań zadanych
przez pacjentów
8282
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi