Jak długo po zakończeniu przyjmowania antybiotyku, antykoncepcja będzie nieskuteczna?

Aktualnie przyjmuję antybiotyk (pierwszy dzień), antykoncepcja hormonalna (tabletki) jest niesktuteczna w okresie antybiotykoterapii. W związku z tym myślę nad przerwaniem stosowania antykoncepcji, na 16 dni. Czy ma to jakiś sens? Czy mogę zauważyć ewentualny spadek wagi w tym czasie? Po 16 dniach zaczęłabym nowe opakowanie, jednak jeżeli nie ma to sensu i nie przyniesie żadnych pozytywnych efektów, to nie zdecyduję się na przerwanie antykoncepcji. Mam jeszcze pytanie jak długo po zakończeniu terapii antybiotykowej antykoncepcja hormonalna jest nieskuteczna?

Skuteczność antykoncepcji hormonalnej może spadać przy niektórych antybiotykach, ale dalece temu jeszcze to całkowitego braku skuteczności. Przerywanie terapii nie przyniesie żadnego pozytywnego efektu. W zależności od stosowanej metody antykoncepcji i stosowanego antybiotyku spadek skuteczności może być różnie długi. Sugeruję zastosowanie antykoncepcji mechanicznej do końca stosowanego cyklu.
Skuteczność antykoncepcji hormonalnej w większości nie spada. W zależności od stosowanej metody antykoncepcji i stosowanego antybiotyku spadek skuteczności może być różnie długi. Sugeruję zastosowanie antykoncepcji mechanicznej do końca stosowanego cyklu.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Katowicach Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Bielsku-Białej Internista w Krakowie Internista w Gliwicach Internista w Warszawie Lekarz rodzinny w Gliwicach Ginekolog w Warszawie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4034
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10763
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+108
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi