2024-01-20

Implant antykoncepcyjny, a ciąża.

Zaszłam w ciążę, mając implant antykoncepcyjny. Proszę mi powiedzieć czy implant zagraża płodowi - jestem w 6 miesiącu ciąży?

W tej sprawie należy skonsultować się z ginekologiem prowadzącym ciążę.
Implant antykoncepcyjny jest jedną z najbardziej skutecznych metod antykoncepcji, ale, jak każda metoda, nie jest 100% niezawodna, a przypadki ciąży podczas jego stosowania są rzadkie, ale możliwe. Implant uwalnia hormony (zwykle progestagen) do organizmu, aby zapobiegać owulacji i zmieniać śluz szyjkowy, co utrudnia plemnikiom dotarcie do jajeczka.

Jeśli zaszła Pani w ciążę mając implant antykoncepcyjny, istotne jest, aby jak najszybciej skonsultować się z lekarzem ginekologiem. Lekarz może ocenić sytuację i zalecić, czy implant powinien zostać usunięty. Decyzja ta zależy od wielu czynników, w tym od lokalizacji implantu, ryzyka związanego z zabiegiem usunięcia, a także od ogólnego stanu ciąży.

Wiele badań na temat bezpieczeństwa pozostawienia implantu antykoncepcyjnego podczas ciąży wskazuje, że nie ma on negatywnego wpływu na rozwijający się płód. Jednakże, ze względów bezpieczeństwa, często preferowane jest usunięcie implantu, jeśli jest to możliwe bez dużego ryzyka dla matki i dziecka.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Warszawie Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Krakowie Ciąża w Katowicach Ciąża w Gliwicach Ciąża w Częstochowie Ciąża w Gdańsku

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5964
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15637
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+139
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4