Ile czasu po usunięciu implantu wróci płodność?

Dwa tygodnie temu usunęłam implant antykoncepcyjny i chciałabym się dowiedzieć, jak szybko może powrócić płodność? Czy rzeczywiście z dnia na dzień czy też przez kilka pierwszych miesięcy są nikłe szanse na poczęcie?

jest to sprawa indywidualna, trudno to przewidziec
Powrotu płodności należy się spodziewać już bezpośrednio po usunięciu implantu podskórnego. Jeśli nie planuje Pani być w ciąży należy zastosować dodatkowe zabezpieczenie.
Jeśli jednak regularność cyklu nie powróci w kolejnych miesiącach należy skonsultować się z ginekologiem celem podjęcia dalszej diagnostyki.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3559
Pytań zadanych
przez pacjentów
8524
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi