2022-05-03

Ile czasu po poronieniu powinnam wykonać badanie na zespół antyfosfolipidowy?

Jestem miesiąc po poronieniu, przeszłam zabieg łyżeczkowania (było to 1 poronienie). Lekarz zlecił badania na zespół antyfosfolipidowy i powiedział, że powinnam je wykonać 2-3 miesiące po poronieniu. Z kolei na forum przeczytałam, że koniecznie jest wykonanie tych badań do 6 tygodni po poronieniu. Jaki okres jest odpowiedni, żeby wyniki były wiarygodne?

Pojedyncze poronienie nie musi być wskazaniem do pogłębiania diagnostyki. Jeśli jednak lekarz zalecił dalsze badania to należy je wykonać zgodnie z zaleceniami lekarza, który wyniki będzie interpretował.
należy wykonać je bezzwłocznie zgodnie z zaleceniami lekarza który te badania zlecił
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Krakowie Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Warszawie Ginekolog w Warszawie Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Częstochowie Ciąża w Gliwicach Ginekolog w Katowicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5995
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15695
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+141
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4