2022-10-09

Ile czasu po operacji wycięcia torbieli można zajść w ciążę?

Mam 25 lat i przeszłam operację wycięcia torbieli na jajniku oraz wyrostka. Rana po operacji wygląda jak po cesarskim cięciu. Jaki jest czas rekonwalescencji oraz kiedy mogę starać się o dziecko po takiej operacji?

Kwestię starań o dziecko proszę omówić z ginekologiem prowadzącym, który zna Panią jako pacjentkę, ma wgląd w Pani dokumentację medyczną-niezbędna jest wiedza m.in. na temat charakteru usuniętej torbieli.
O tym, kiedy rozpocząć starania o zajście w ciążę po usunięciu torbieli, powinien zadecydować lekarz ginekolog, który weźmie po uwagę wiele czynników, w tym, oczywiście, rozległość operacji. Przeważnie należy poczekać, aż wszystko się wygoi. Najczęściej trwa to kilka miesięcy.

W zależności od rozległości operacji okres rekonwalescencji przed przystąpieniem do realizacji planów macierzyńskich może być różny. Proszę zgłosić się na konsultację ginekologiczną z kompletem dotychczasowej dokumentacji. Podczas takiej wizyty lekarza zestawi dane z leczenia szpitalnego z aktualnymi wynikami badania ginekologicznego i ultrasonograficznego po czym pomoże zaplanować optymalny czas na starania o ciążę.
Kwestię starań o dziecko proszę omówić z ginekologiem prowadzącym, który zna Panią jako pacjentkę, ma wgląd w Pani dokumentację medyczną-niezbędna jest wiedza m.in. na temat charakteru usuniętej torbieli.
Informację taką uzyska Pani podczas stacjonarnej wizyty ginekologicznej po przeprowadzonym badaniu.
Zapraszam na konsultacje - najlepiej ze zdjęciem rany oraz z wypisem pooperacyjnym - wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Warszawie Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Krakowie Ciąża w Katowicach Chirurg w Dąbrowie Górniczej Chirurg w Katowicach Ciąża w Gliwicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5045
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
13861
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+120
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z