Ile czasu po histeroskopii można zajść w ciążę?

Jestem po histeroskopii operacyjnej usunięcia polipa z jamy macicy. Planuję pierwszą ciążę. Pytanie, po jakim czasie od histeroskopii można starać się o dziecko? Słyszę bardzo różne opinie, jeden doktor powiedział, że po miesięcu z kolei inny, że po 6 miesiącach, bo jest ryzyko uszkodzenia szyjki macicy histeroskopem.

Proszę skonsultować się z lekarzem wykonującym badanie lub mającym wgląd do szczegółowego opisu zabiegu. W zależności od zakresu zabiegu oraz wyniku uzyskanego z oględzin usuniętego polipa odpowiedź na Pani pytanie może być różna.
Wątpliwości powinien rozwiać lekarz ginekolog prowadzący, który zna Pani historię choroby, a także ma wgląd w wyniki wykonanych badań.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3446
Pytań zadanych
przez pacjentów
8299
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi