Ile czasu musi minąć od przyjęcia dawki metforminy i wypicia alkoholu?

Otrzymałam lek metforminę 750mg x 2 tabletki na noc. Wzięłam pierwszą dawkę w niedzielę po czym lek musiałam odstawić, gdyż czeka mnie mały zabieg, więc do leku wrócę za jakiś czas. Mój cukier jest w granicy 108 a wcześniej nigdy nie brałam żadnych innych lekarstw. W związku z tym, że w między czasie mam wesele chciałabym zapytać ile czasu musi minąć abym mogła spożyć alkohol od tej pierwszej dawki metforminy?

Podczas stosowania metforminy nie powinna Pani spożywać alkoholu. Metformina stosowana jest w celu leczenia zaburzeń metabolizmu węglowodanów, które nasilać się mogą niebezpieczne przy spożyciu alkoholu.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2403
Pytań zadanych
przez pacjentów
5858
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi