Ile czasu musi minąć od przyjęcia dawki metforminy i wypicia alkoholu?

Otrzymałam lek metforminę 750mg x 2 tabletki na noc. Wzięłam pierwszą dawkę w niedzielę po czym lek musiałam odstawić, gdyż czeka mnie mały zabieg, więc do leku wrócę za jakiś czas. Mój cukier jest w granicy 108 a wcześniej nigdy nie brałam żadnych innych lekarstw. W związku z tym, że w między czasie mam wesele chciałabym zapytać ile czasu musi minąć abym mogła spożyć alkohol od tej pierwszej dawki metforminy?

Podczas stosowania metforminy nie powinna Pani spożywać alkoholu. Metformina stosowana jest w celu leczenia zaburzeń metabolizmu węglowodanów, które nasilać się mogą niebezpieczne przy spożyciu alkoholu.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3555
Pytań zadanych
przez pacjentów
8512
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi