Guzki pod pachą - co z nimi zrobić?

Wczoraj wieczorem pojawił się pod pachą guzek wielkości grochu, dziś już mam trzy i dwa pod druga pachą. Są bolące i lekko zaczerwienione. Boli jak ruszam ręka, jak leżę na boku i go uciskam. Nigdy czegoś takiego nie miałam. Zaznaczam, że wczoraj zmarzłam. Co to może być? Co z tym zrobić? Obserwować czy już panikować?
Bez dokładnego zbadania nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Podobne objawy mogą występować w przebiegu bakteryjnego zapalenia gruczołów potowych w dole pachowym, które można leczyć miejscowym antybiotykiem.
Wątpliwości powinna rozwiać wizyta w poradni lekarza rodzinnego.
Z Pani opisu trudno jednoznacznie wywnioskować czy chodzi o powiększone pakiety węzłów chłonnych czy zmiany o charakterze czyraka/ czyraka gromadnego. Proszę skontaktować się z lekarzem.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8531
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi