Guzki pod pachą - co z nimi zrobić?

Wczoraj wieczorem pojawił się pod pachą guzek wielkości grochu, dziś już mam trzy i dwa pod druga pachą. Są bolące i lekko zaczerwienione. Boli jak ruszam ręka, jak leżę na boku i go uciskam. Nigdy czegoś takiego nie miałam. Zaznaczam, że wczoraj zmarzłam. Co to może być? Co z tym zrobić? Obserwować czy już panikować?
Bez dokładnego zbadania nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Podobne objawy mogą występować w przebiegu bakteryjnego zapalenia gruczołów potowych w dole pachowym, które można leczyć miejscowym antybiotykiem.
Wątpliwości powinna rozwiać wizyta w poradni lekarza rodzinnego.
Z Pani opisu trudno jednoznacznie wywnioskować czy chodzi o powiększone pakiety węzłów chłonnych czy zmiany o charakterze czyraka/ czyraka gromadnego. Proszę skontaktować się z lekarzem.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi