Grubość endometrium 16 mm - czy to oznacza raka?

Czy grubość endometrium 16 mm niejednorodne po menopauzie z występującymi plamieniami zawsze oznacza raka macicy czy jest nadzieja ze to coś innego?
Jest to nieprawidłowość. Tylko badanie histopatologiczne , po zabiegu, pozwoli postawić lekarzowi diagnozę.
nalzey poszerzyc diagnostykę
Za mało danych by postawić diagnozę, konieczna konsultacja ginekologiczna wraz z całą dostępną dokumentacją.
Jest to niepokojące i wymaga dalszej diagnostyki. Najczęściej proponuje się zabieg abrazji (wyłyżeczkowania) jamy macicy i ocenę pobranego materiału w kierunku nieprawidłowych komórek w badaniu histopatologicznym. Zabieg taki proszę wykonać możliwie jak najszybciej.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi