Dwie kreski w teście ciążowym i okres - czy to możliwe?

Kilka dni temu zrobiłam test ciążowy. Wyszły jakby dwie kreski. Ale jedna normalna druga blada, prawie nie widoczna. Tego samego dnia dostałam okres. Co robić, po okresie powtórzyć test i biec z nim do lekarza?

Jeśli krwawienie jest o podobnej intensywności jak zazwyczaj, to mało prawdopodobne by była Pani w ciąży. Oczywiście może Pani powtórzyć test i udać się do lekarza celem wykonania badania USG.
Może Pani spróbować wykonać badanie bHCG z krwi i umówić się do ginekologa celem analizy wyniku.
Przy wątpliwościach testu ciążowego należy wykonać badanie bHCG z krwi.
Warto powtórzyć test lub wykonać badanie stężenia beta-hcg we krwi. W przypadku wyniku pozytywnego warto umówić wizytę u ginekologa. Plamienia i krwawienia we wczesnej ciąży są często, ale mogą wymagać włączenia odpowiedniego leczenia.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1250
Pytań zadanych
przez pacjentów
4278
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

61
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi