Dwie kreski w teście ciążowym i okres - czy to możliwe?

Kilka dni temu zrobiłam test ciążowy. Wyszły jakby dwie kreski. Ale jedna normalna druga blada, prawie nie widoczna. Tego samego dnia dostałam okres. Co robić, po okresie powtórzyć test i biec z nim do lekarza?

Jeśli krwawienie jest o podobnej intensywności jak zazwyczaj, to mało prawdopodobne by była Pani w ciąży. Oczywiście może Pani powtórzyć test i udać się do lekarza celem wykonania badania USG.
Może Pani spróbować wykonać badanie bHCG z krwi i umówić się do ginekologa celem analizy wyniku.
Przy wątpliwościach testu ciążowego należy wykonać badanie bHCG z krwi.
Warto powtórzyć test lub wykonać badanie stężenia beta-hcg we krwi. W przypadku wyniku pozytywnego warto umówić wizytę u ginekologa. Plamienia i krwawienia we wczesnej ciąży są często, ale mogą wymagać włączenia odpowiedniego leczenia.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2806
Pytań zadanych
przez pacjentów
7006
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi