Duszności i napadowy kaszel, czy mogą być spowodowane nerwicą?

Od tygodnia mam duszności i napadowy kaszel. Tydzień temu wystąpiły problemy z zatokami. Ból przy zaciąganiu powietrza nosem promieniował, aż do czubka głowy. Nos jest drożny, ale węch jakby gorszy, czuje nieprzyjemną wydzielinę, która też spływa do gardła. Leczę się na nerwicę od paru miesięcy i nie wiem czy duszności z owym zaburzeniem łączyć. Ponieważ nigdy tak długo duszności mnie nie trzymały.
Opisywane dolegliwości raczej wskazują na infekcję, w tym dość możliwą wirusem SARS CoV-2. Wskazany kontakt z lekarzem rodzinnym i wykonanie testu w tym kierunku oraz samoizolacja.
proszę wykonac u lekarza rodzinnego test na SARS-CoV-2.
Duszność i kaszel mogą być spowodowane nerwicą, ale i szeregiem innych przyczyn, trzeba spróbować je poznać i leczyć.
Przede wszystkim należy wyleczyć infekcję bakteryjną zatok, będącą przyczyną nieprzyjemnej wydzieliny spływającej po tylnej ścianie gardła. Najprawdopodobniej objawy duszności i kaszel wówczas przeminą. W przeciwnym razie niezbędna będzie dalsza diagnostyka.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi