Duszności i ból łydek po COVID-19

Po przebytym koronawirusie pozostały problemy z oddychaniem. Przed infekcją również miałem takie problemy lecz lekarz POZ stwierdził, że to może być przez kręgosłup. Nie przeszkadzało mi to w wykonywaniu podstawowych czynności i uprawianiu sportu. Koronawirus przechodziłem w domu, przez tydzień miałem gorączkę, kaszel i osłabienie organizmu. Później pogłębiły się problemy z oddychaniem. Gorączka minęła po tygodniu, kaszel po dwóch, natomiast kłopoty z oddychaniem pozostały. Nie wiem czy można to nazwać dusznością, ponieważ nie mam problemów z mówieniem, mniejszy wysiłek też nie powoduje zadyszki. Natomiast strasznie zmniejszyła się tolerancja trochę większego wysiłku. Już lekki trucht podczas rozgrzewki na w-f powodował głębszy oddech, większego wysiłku się nie podejmowałem. Dodam, że był to powrót do sportu po 3 tygodniach kwarantanny właśnie z powodu covida i był to okres w którym głównie leżałem jak sam byłem chory, a po odzyskaniu sił też nie wdrażałem większego wysiłku w domu. Ostatnio oddycham też głównie przez usta, ponieważ mam zatkany nos, chyba przez to, że wcześniej długo miałem katar, ale jeżeli już mogę złapać powietrze przez nos to mam wrażenie jakby nie przechodziło ono przez płuca. Pojawił się też ból łydek, ale nie przeszkadzający w chodzeniu. Łydki nie są też opuchnięte, zaczerwienione. Byłem u lekarza POZ z problemem duszności, przepisał mi proszek do inhalacji DuoResp Spiromax. Podczas osłuchu stetoskopem normalnie wdychałem powietrze przez nos i lekarz nic na ten temat nie powiedział. Na temat bólu łydek z nim nie rozmawiałem, ponieważ dopiero co zaczął występować. I stąd moje pytania: Czy to może mi się wydawać, że podczas oddychania przez nos mam wrażenie jakby powietrze dobrze nie przechodziło przez płuca czy jest to np. jakiś problem z zatokami itp? Czy ból łydek może być spowodowany nagłym powrotem do sportu, bądź niedoborem magnezu, potasu lub innych minerałów lub witamin? Dodam, że w ciągu roku w miarę często spożywałem alkohol.

Wskazane wykonanie badań kontrolnych, m.in. rtg klatki piersiowej i badań laboratoryjnych.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2733
Pytań zadanych
przez pacjentów
6935
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi