2022-06-11

Do jakiego specjalisty zgłosić się z uczuciem pulsowania pod skórą?

Mam 21 lat, od jakiegoś czasu zmagam się z dziwnym problem, którym jest pulsowanie w różnych częściach ciała. Jest to uczucie jakby ktoś z wewnątrz od dołu pukał delikatnie palcem w skórę. Czasem widać to pulsowanie gołym okiem, nie jest długotrwałe (raczej kilka uderzeń), nie boli - jest to po prostu dziwne uczucie, które zdarza się czasami 2 razy dziennie, czasami częściej, a są dni gdy nie czuję go w ogóle. Przeważnie dzieje się to kiedy siedzę czy leżę, w pracy kiedy o tym zapominam bardzo rzadko się pojawia. Przytrafia się to najczęściej z prawej i lewej strony w okolicy żeber, klatki piersiowej, z lewej strony brzucha przy miednicy, bicepsie, prawym barku, przedramieniu, okolicy kolana, łydce. Nie występuje to w tym samym czasie (czasami w jednym dniu na łydce i brzuchu, a w następnym bark i biceps). Ostatnie miesiące żyłem w bardzo dużym stresie ponieważ w lutym zdiagnozowano u mnie WPW serca, jestem pod opieką kardiologiczną, miałem robione echo, holter, EKG - w maju miałem wykonywaną ablację, która trwała około 30 minut i przebiegła bardzo dobrze, a już po 3 dniach mogłem wrócić do domu. Wcześniej nie miałem żadnych objawów, dopiero w lutym miałem pierwszy raz taką sytuację - od tego czasu żyłem w bardzo dużym stresie, prawie codziennie się bałem, w nocy często budziłem się łapiąc oddech, miałem koszmary związane z sercem. Dużo o tym czytałem i wszędzie dostałem odpowiedź, że jest to nerwica lękowa lub może być to niedobór potasu/magnezu, ale od miesiąca regularnie biorę te minerały oraz inne witaminy. Co robić? Gdzie się z tym zgłosić?

Proszę zgłosić się do lek.rodz.-przeprowadzi badanie fizykalne, zleci odpowiednie kontrolne bad.lab. i konsultacje (np. neurologiczną); proszę również rozważyć konsultację psychiatry/psychologa.
Zalecana stacjonarna konsultacja lekarska (internista/ lekarz rodzinny).
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Katowicach Kardiolog w Katowicach Internista w Dąbrowie Górniczej Kardiolog w Dąbrowie Górniczej Kardiolog w Bielsku-Białej Kardiolog w Gliwicach Internista w Bielsku-Białej Kardiolog w Częstochowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5964
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15636
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+139
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4