Do jakiego specjalisty zgłosić się z uczuciem pulsowania pod skórą?

Mam 21 lat, od jakiegoś czasu zmagam się z dziwnym problem, którym jest pulsowanie w różnych częściach ciała. Jest to uczucie jakby ktoś z wewnątrz od dołu pukał delikatnie palcem w skórę. Czasem widać to pulsowanie gołym okiem, nie jest długotrwałe (raczej kilka uderzeń), nie boli - jest to po prostu dziwne uczucie, które zdarza się czasami 2 razy dziennie, czasami częściej, a są dni gdy nie czuję go w ogóle. Przeważnie dzieje się to kiedy siedzę czy leżę, w pracy kiedy o tym zapominam bardzo rzadko się pojawia. Przytrafia się to najczęściej z prawej i lewej strony w okolicy żeber, klatki piersiowej, z lewej strony brzucha przy miednicy, bicepsie, prawym barku, przedramieniu, okolicy kolana, łydce. Nie występuje to w tym samym czasie (czasami w jednym dniu na łydce i brzuchu, a w następnym bark i biceps). Ostatnie miesiące żyłem w bardzo dużym stresie ponieważ w lutym zdiagnozowano u mnie WPW serca, jestem pod opieką kardiologiczną, miałem robione echo, holter, EKG - w maju miałem wykonywaną ablację, która trwała około 30 minut i przebiegła bardzo dobrze, a już po 3 dniach mogłem wrócić do domu. Wcześniej nie miałem żadnych objawów, dopiero w lutym miałem pierwszy raz taką sytuację - od tego czasu żyłem w bardzo dużym stresie, prawie codziennie się bałem, w nocy często budziłem się łapiąc oddech, miałem koszmary związane z sercem. Dużo o tym czytałem i wszędzie dostałem odpowiedź, że jest to nerwica lękowa lub może być to niedobór potasu/magnezu, ale od miesiąca regularnie biorę te minerały oraz inne witaminy. Co robić? Gdzie się z tym zgłosić?

Proszę zgłosić się do lek.rodz.-przeprowadzi badanie fizykalne, zleci odpowiednie kontrolne bad.lab. i konsultacje (np. neurologiczną); proszę również rozważyć konsultację psychiatry/psychologa.
Zalecana stacjonarna konsultacja lekarska (internista/ lekarz rodzinny).

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3446
Pytań zadanych
przez pacjentów
8299
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi