Dlaczego węzły chłonne obojczykowe są szczególnie niebezpieczne?

Mam powiększone węzły chłonne na szyi, pod pachą, w pachwinach i nadobojczykowe. Lekarz mówi, że są to węzły odczynowe. Mówił też, że każdy węzeł trzeba kontrolować, a w szczególności węzły nad i pod obojczykowe. Dlaczego węzły chłonne obojczykowe są szczególnie niebezpieczne?
Przyczyną uogólnionego powiększenia węzłów chłonnych jest najpewniej infekcja. Powiększenie wszystkich węzłów chłonnych wymaga obserwacji i ewentualnej diagnostyki - niezależnie od ich lokalizacji.
Dlatego tak pisałem, bo powiększone węzły chłonne nad/podobojczykowe mogą, świadczyć o poważnej chorobie.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1872
Pytań zadanych
przez pacjentów
5168
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

68
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi