Dlaczego skóra na powiekach łuszczy się, piecze i swędzi?

Od paru miesięcy łuszczy mi się skóra na powiekach. Raz przybiera postać białej odpadającej skóry, a raz czerwonego piekącego/swędzącego placka. Co to może być?

Czy objawy ograniczone są jedynie do powiek?
Jeśli zmiany pojawiają się jedynie w obrębie powiek warto w diagnostyce wziąć również pod uwagę nużycę, chorobę powodowaną przez pasożyta - nużeńca ludzkiego. Wymaga to jednak wizyty u lekarza i specjalistycznych badań.
pytanie czy w innych okolicach ciała nie pojawiają się podobne objawy. Należy poszerzyć diagnostykę i rozważyć włączenie leczenia maściami.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2806
Pytań zadanych
przez pacjentów
7012
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi