Dlaczego skóra na powiekach łuszczy się, piecze i swędzi?

Od paru miesięcy łuszczy mi się skóra na powiekach. Raz przybiera postać białej odpadającej skóry, a raz czerwonego piekącego/swędzącego placka. Co to może być?

Czy objawy ograniczone są jedynie do powiek?
Jeśli zmiany pojawiają się jedynie w obrębie powiek warto w diagnostyce wziąć również pod uwagę nużycę, chorobę powodowaną przez pasożyta - nużeńca ludzkiego. Wymaga to jednak wizyty u lekarza i specjalistycznych badań.
pytanie czy w innych okolicach ciała nie pojawiają się podobne objawy. Należy poszerzyć diagnostykę i rozważyć włączenie leczenia maściami.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1250
Pytań zadanych
przez pacjentów
4278
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

61
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi