2023-11-20

Dlaczego nie dostałam miesiączki? Czy choroba mogła wpłynąć na przesunięcie się miesiączki?

28 dni temu powinnam dostać miesiączkę (23 X), ale się nie pojawiła. W planowanym terminie (konkretnie 2 dnia planowanej miesiączki) wystąpiło brązowe, delikatne plamienie. Trwało 3 dni. Po tym był spokój. Od 4 dni boli mnie podbrzusze (bardziej opisałaby jako skurcze), bolą jajniki i plecy w dole pleców, mam bolesne i tkliwe piersi, bolą mnie mięśnie i stawy (np. Kłuje mnie w prawym barku czy pod lewą pachą, i po chwili mija), jestem rozdrażniona, nerwowa, senna, wiecznie zmęczona, mam wrażenie, że przytyłam szczególnie w okolicach brzucha, jest mi zimno (szczególnie w dłonie i stopy) i mam uderzenia gorąca — słowem typowe dla mnie objawy miesiączki. A miesiączka się nie pojawiła (następną powinna dostać 27 XI). Wcześniej dostałam miesiączkę z dwutygodniowym opóźnieniem, ale wtedy wystąpiło kilka sytuacji stresowych i tym to sobie tłumaczyłam. Teraz w X (tuż przed planowanym krwawieniem) byłam chora - męczył mnie okropny kaszel (przez 3 tyg), ból gardła, katar i 3 dni gorączka - obyło się bez lekarza, przyjmowałam leki i przeszło. Ciążę wykluczam. Borykam się z niewielką anemią. Czy obecne dolegliwości mogą być zapowiedzią zbliżającej się miesiączki? 

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Warszawie Kaszel w Warszawie Anemia w Krakowie Anemia w Bielsku-Białej Ból gardła w Bielsku-Białej Anemia w Dąbrowie Górniczej Kaszel w Bielsku-Białej Ból gardła w Dąbrowie Górniczej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6000
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15723
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+141
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4