Dlaczego mam trudności z odbijaniem powietrza po leczeniu na SIBO?

Choruję na refluks (nie mam z tego powodu nieprzyjemności w postaci zgagi, a cofanie się treści nie jest częste), miałem przez dłuższy okres sporo stresu. Zdiagnozowali u mnie ostatnio IBS i leczyłem się na SIBO przez ponad tydzień. Pomogło mi, bo nie odczuwam ze strony jelit problemów. W ostatni dzień stosowania leków pojawił się problem z innej strony — od 2 tygodni mam trudności z odbijaniem powietrza, np. po wypiciu szklanki wody mam ochotę sobie odbić, jak wypiję więcej, tak jakbym wypił colę, a uczucie jest straszne i rozpierające. Jest tak silne, że mam ochotę robić wszystko, aby pozbyć się tego powietrza. Często mam uczucie, że coś chce się przedostać w połowie drogi i się zatrzymuje. Zdarza się wtedy dziwne bulgotanie w przełyku pod mostkiem. Czasem najpierw nachodzi ochota, coś pobulgocze na dole i wtedy gaz wychodzi. Jak się uda odbić to super, a jak nie, to mam straszne uczucie zapowietrzenia. Nawet gdy spokojnie siedzę i czuję, że nadchodzi moment odbicia, to powietrze idzie góry bardzo wolno. Zdarzają się pomiędzy takimi problemami normalne szybkie beknięcia. Jeden gastrolog powiedział, że mam zaburzenia czynności przełyku (mówił, że może po antybiotyku), a drugi, że to przez stres. Postarałem się wyciszyć i uspokoić, nie byłem przez jakiś czas zestresowany, a problem nie zniknął. Z połykaniem nie mam problemu. Czasem pobolewa mnie pod mostkiem i pod wyrostkiem mieczykowatym, szybko staję się syty, z tym że ostatnio mało jem, bo im więcej jem, tym więcej mam odbijania, które często nie przynosi ulgi lub trwa krótko i znowu mam potrzebę ulżenia tego ciśnienia. Momentami mam coś w rodzaju mdłości.

Wskazane wykonanie gastroskopii.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1648
Pytań zadanych
przez pacjentów
4806
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi