Dlaczego mam trudności z odbijaniem powietrza po leczeniu na SIBO?

Choruję na refluks (nie mam z tego powodu nieprzyjemności w postaci zgagi, a cofanie się treści nie jest częste), miałem przez dłuższy okres sporo stresu. Zdiagnozowali u mnie ostatnio IBS i leczyłem się na SIBO przez ponad tydzień. Pomogło mi, bo nie odczuwam ze strony jelit problemów. W ostatni dzień stosowania leków pojawił się problem z innej strony — od 2 tygodni mam trudności z odbijaniem powietrza, np. po wypiciu szklanki wody mam ochotę sobie odbić, jak wypiję więcej, tak jakbym wypił colę, a uczucie jest straszne i rozpierające. Jest tak silne, że mam ochotę robić wszystko, aby pozbyć się tego powietrza. Często mam uczucie, że coś chce się przedostać w połowie drogi i się zatrzymuje. Zdarza się wtedy dziwne bulgotanie w przełyku pod mostkiem. Czasem najpierw nachodzi ochota, coś pobulgocze na dole i wtedy gaz wychodzi. Jak się uda odbić to super, a jak nie, to mam straszne uczucie zapowietrzenia. Nawet gdy spokojnie siedzę i czuję, że nadchodzi moment odbicia, to powietrze idzie góry bardzo wolno. Zdarzają się pomiędzy takimi problemami normalne szybkie beknięcia. Jeden gastrolog powiedział, że mam zaburzenia czynności przełyku (mówił, że może po antybiotyku), a drugi, że to przez stres. Postarałem się wyciszyć i uspokoić, nie byłem przez jakiś czas zestresowany, a problem nie zniknął. Z połykaniem nie mam problemu. Czasem pobolewa mnie pod mostkiem i pod wyrostkiem mieczykowatym, szybko staję się syty, z tym że ostatnio mało jem, bo im więcej jem, tym więcej mam odbijania, które często nie przynosi ulgi lub trwa krótko i znowu mam potrzebę ulżenia tego ciśnienia. Momentami mam coś w rodzaju mdłości.

Wskazane wykonanie gastroskopii.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi