2024-01-19

Czym może być spowodowany ból w kroczu podczas ciąży?

Jestem w 27 tygodniu ciąży i od dłuższego czasu czuje ból w kroczu (wydaje mi się, że tylko z prawej strony), który najpierw się objawiał tylko przy wstawaniu lub obracaniu się na drugi bok a teraz towarzyszy mi również często przy chodzeniu, schylaniu. Moja ginekolog badała mnie i nie znalazła przyczyny bólu, bardzo się niepokoje.

należy się skonsultować z lekarzem ginekologiem .
Wskazana konsultacja u chirurga pod kątem przepukliny lub wyrostka robaczkowego.
Dzień dobry,

Ból w okolicy krocza w trakcie ciąży, zwłaszcza w jej późniejszym etapie, może być spowodowany różnymi czynnikami, w tym zmianami w postawie ciała, wzrostem masy ciała oraz uciskiem rosnącej macicy na struktury miednicy. Często jest to związane z przygotowaniem organizmu do porodu, co może objawiać się bólem i dyskomfortem w różnych miejscach, w tym w kroczu.

Bardzo dobrze, że została Pani zbadana przez ginekologa. Jednakże, jeśli dyskomfort jest dla Pani uciążliwy i utrudnia codzienne funkcjonowanie, warto to ponownie omówić z lekarzem prowadzącym. Możliwe, że warto byłoby rozważyć konsultację z fizjoterapeutą specjalizującym się w pomocy kobietom w ciąży. Fizjoterapia może pomóc w łagodzeniu dolegliwości poprzez ćwiczenia wzmacniające, techniki relaksacyjne, czy metody poprawiające postawę ciała.

Proszę pamiętać, że każdy przypadek jest inny i wymaga indywidualnej oceny. Proszę nie ignorować swoich dolegliwości i kontynuować regularne wizyty kontrolne. Komunikacja z lekarzem prowadzącym ciążę jest kluczowa, aby zapewnić zarówno Pani zdrowie, jak i bezpieczeństwo dziecka. Jeśli ból będzie się nasilał lub pojawią się jakiekolwiek inne niepokojące objawy, nie należy zwlekać z kontaktem z lekarzem.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Warszawie Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Krakowie Ciąża w Katowicach Ciąża w Gliwicach Ciąża w Częstochowie Ciąża w Gdańsku

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5964
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15641
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+139
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4