Czy zmiana soczewek na mocniejsze nie powiększy mojej wady?

Mam 29 lat i posiadam wadę krótkowzroczności na lewe oko -5 dioptrii a na prawe -5,5 dioptrii. Wada wzroku nie pogłębia już od trzech lat. Używam okularów na -4,5 na lewe i -5 na prawe oraz noszę do pracy w soczewkach kontaktowych w takich samych mocy co okulary. Niedawno byłem na badaniach okulistycznych i doktor okulista zmienił soczewki okularowe na -4,5 na lewe i prawe na -5,25 a soczewki kontaktowe zostają bez zmian -4,5 i 5,0. Obawiam że te zmiany na mocniejsze szkła mogą mieć wpływ na pogorszenie wzroku na prawe oko. Ja nie czuję że wzrok mnie pogorszył i wada wzroku jest ustabilizowana w badaniach. Czy mogę używać takich samych soczewek kontaktowych i soczewek okularowych jak dotychczas i nie zmieniać szkieł i czy zmiana prawej soczewki okularowej na mocniejsze z -5 na 5,25 jest bezpieczna.
Zalecana konsultacja okulistyczna.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1267
Pytań zadanych
przez pacjentów
4311
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

62
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi