Czy zmiana klimatu może wpłynąć na termin miesiączki?

Tydzień temu wyleciałam do Hiszpanii. Mniej więcej dwa dni po przylocie zauważyłam brązowy śluz na bieliźnie, który z każdym dniem był coraz obfitszy, aż wczoraj stał się krwisty. Dziś rano przy wstawaniu z łóżka wylał się cały skrzep, jak przy początku miesiączki, jednak po tym incydencie nie następuje dalsze krwawienie. Śluz stał się znów brązowo-czerwony. Poza tym nie odczuwam bólu brzucha, ani żadnych innych objawów. Czy można to nazwać przedwczesną (powinnam dostać za 8 dni) skąpą miesiączką? Czy powinnam się martwić czy może to być spowodowane zmianą klimatu?

Śluz brązowo- krwisty, poza normalnym cyklem, nie jest normą. Konieczna konsultacja u ginekologa, badanie in wykonanie usg.
Zmiana rytmu miesiączkowania może towarzyszyć pewnym zmianom, ale opisywane przez Panią dolegliwości wydają się być powodowane inną przyczyną. Proszę rozważyć konsultację ginekologiczną z badaniem ultrasonograficznym.
Zalecana konsultacja ginekologiczna.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3435
Pytań zadanych
przez pacjentów
8282
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi