Czy zmiana klimatu może wpłynąć na termin miesiączki?

Tydzień temu wyleciałam do Hiszpanii. Mniej więcej dwa dni po przylocie zauważyłam brązowy śluz na bieliźnie, który z każdym dniem był coraz obfitszy, aż wczoraj stał się krwisty. Dziś rano przy wstawaniu z łóżka wylał się cały skrzep, jak przy początku miesiączki, jednak po tym incydencie nie następuje dalsze krwawienie. Śluz stał się znów brązowo-czerwony. Poza tym nie odczuwam bólu brzucha, ani żadnych innych objawów. Czy można to nazwać przedwczesną (powinnam dostać za 8 dni) skąpą miesiączką? Czy powinnam się martwić czy może to być spowodowane zmianą klimatu?

Śluz brązowo- krwisty, poza normalnym cyklem, nie jest normą. Konieczna konsultacja u ginekologa, badanie in wykonanie usg.
Zmiana rytmu miesiączkowania może towarzyszyć pewnym zmianom, ale opisywane przez Panią dolegliwości wydają się być powodowane inną przyczyną. Proszę rozważyć konsultację ginekologiczną z badaniem ultrasonograficznym.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Zaburzenia miesiączkowania w Katowicach Zaburzenia miesiączkowania w Bielsku-Białej Zaburzenia miesiączkowania w Dąbrowie Górniczej Zaburzenia miesiączkowania w Krakowie Zaburzenia miesiączkowania w Gliwicach Zaburzenia miesiączkowania w Poznaniu Zaburzenia miesiączkowania we Wrocławiu Zaburzenia miesiączkowania w Częstochowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3911
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10049
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi