Czy źle leczona cukrzyca u partnera może wpłynąć na ciążę?

Mój chłopak choruję na cukrzycę typu 1 od 6 lat. Jest ona nieprawidłowo leczona. Ma 29lat. Jak to odnosi się do ciąży? Czy dziecko może urodzić się z wadami?
Jeżeli Pani jest już w ciąży, to zdrowie partnera może mieć już wpływ jedynie pośredni.
Cukrzyca chłopaka nie ma wpływu na wystąpienie ewentualnych wad rozwojowych u dziecka.
nie ma wpływu na rozwój ciąży oraz szanse na zajście w ciążę
Dzień dobry,
Cukrzyca typu pierwszego u ojca co może zwiększać ryzyko wystąpienia tego schorzenia u dziecka, ale nie ma to związku z tym czy jest ona prawidłowo czy nieprawidłowo leczona. Nieuregulowana cukrzyca może jednak niekorzystnie wpływać na płodność i utrudniać zajście w ciąże.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi