Czy złamanie gałęzi żuchwy to może być coś poważnego?

Uraz żuchwy, opis z RTG szczęki to "złamanie L gałęzi żuchwy". Co to oznacza i do jakiego specjalisty się udać? Czy potrzebne jest leczenie? Jakie mogą być konsekwencje? Czy jest to coś niebezpiecznego?

Wskazana stacjonarna konsultacja u chirurga szczękowo-twarzowego.
zalecam wizyte u chirurga szczękowego
Należy zgłosić się do chriruga szczękowo-twarzowego.
tak może być to poważne schorzenie
Tak, może to być poważne złamanie i wymagać może pilnego i specjalistycznego leczenia. Proszę skonsultować się ze specjalistą chirurgiem szczękowo-twarzowym.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3566
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi