Czy zaświadczenie dla przedłużenia ważności prawa jazdy można uzyskać na podstawie poprzedniego dokumentu?

Potrzebuję zaświadczenie od okulisty w celu przedłużenia ważności prawa jazdy kategorii B. Miałam robione badania dwa lata temu i mam zaświadczenie, razem z badaniem, iż mogę prowadzić samochód bez okularów. Chciałabym, aby lekarz okulista na podstawie wcześniej wydanego dokumentu wydał zaświadczenie lekarskie. Czy jest to możliwe?

Zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia powinno opierać o wynik aktualnego badania, w tym przypadku wzroku.
Zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia powinno opierać o wynik aktualnego badania wzroku.
Badanie dotyczyło stanu klinicznego 2 lata temu. Obecnie stan wzroku może wykazywać różnice w stosunku do tamtego badania.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Okulista w Dąbrowie Górniczej Okulista w Katowicach Okulista w Krakowie Okulista w Bielsku-Białej Okulista w Poznaniu Okulista w Łodzi Okulista w Warszawie Okulista w Lublinie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4055
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10813
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+108
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi