Czy zapalenie przydatków zawsze powoduje zrosty?

Czy po zapaleniu przydatków zawsze tworzą się zrosty? Czy niekoniecznie musi do takiego powikłania dojść? 

Nie, choć ryzyko ich powstania po jakimkolwiek zapaleniu w obrębie jamy brzusznej i miednicy jest znaczne.
Nie każde zapalenie przydatków prowadzi do zrostów w obrębie jamy brzusznej i miednicy mniejszej, jednakże jest czynnikiem ryzyka wystąpienia takiego stanu.
Nie zawsze.
Taki stan może usposabiać do powstania zrostów.
Stany zapalne w jamie brzusznej mogą pozostawiać zrosty, szczególnie , gdy te stany zapalne się powtarzają i dotyczą tego samego narządu.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3566
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi