2022-04-07

Czy z podwyższonym TSH w ciąży należy iść do endokrynologa?

Obecnie jestem w 25 tygodniu ciąży. Ostatnie badania robiłam 4 tygodnie temu i wyszło mi podwyższone TSH. W II trymestrze norma wynosi do 2,35 - mój wynik to 2,80. Czy powinnam umówić się na wizytę u endokrynologa i obniżyć wyniki lekami?

Proszę omówić ten wynik z ginekologiem prowadzącym ciążę przy najbliższej wizycie. Jeśli przed ciążą chorowała Pani na choroby tarczycy to konsultacja endokrynologiczna również może być zasadna.
Szanowna Pani wskazana jest konsultacja endokrynologa z uwagi na ciażę i rozwazenie wskazan do leczenia hormonem tarczycy, wymaga pani opieki endokrynologa i kolejnych kontroli hormonów tarczycy
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Gliwicach Ciąża w Katowicach Endokrynolog w Katowicach Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Warszawie Endokrynolog w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Krakowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6483
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16891
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+156
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4