Czy z podwyższonym TSH w ciąży należy iść do endokrynologa?

Obecnie jestem w 25 tygodniu ciąży. Ostatnie badania robiłam 4 tygodnie temu i wyszło mi podwyższone TSH. W II trymestrze norma wynosi do 2,35 - mój wynik to 2,80. Czy powinnam umówić się na wizytę u endokrynologa i obniżyć wyniki lekami?

Proszę omówić ten wynik z ginekologiem prowadzącym ciążę przy najbliższej wizycie. Jeśli przed ciążą chorowała Pani na choroby tarczycy to konsultacja endokrynologiczna również może być zasadna.
Proszę skonsultować wynik z lekarzem prowadzącym.
Proszę zgłosić się do ginekologa prowadzącego ciążę
Zalecana konsultacja z lekarzem prowadzącym ciążę.
tak należy iść do endokrynologa
Szanowna Pani wskazana jest konsultacja endokrynologa z uwagi na ciażę i rozwazenie wskazan do leczenia hormonem tarczycy, wymaga pani opieki endokrynologa i kolejnych kontroli hormonów tarczycy

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3446
Pytań zadanych
przez pacjentów
8299
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi