Czy wypukliny kręgosłupa lędźwiowego powodują ból?

Od dwóch dni męczy mnie ból pleców w okolicach lędźwiowych po lewej stronie. Jest rwący, bardzo dokucza, ustępuje tylko w pozycji leżącej, na plecach z lekko uniesionymi nogami do góry. Przechodzi w dół do nogi i w do środka kręgosłupa. Pół roku temu zdiagnozowano mi dwie wypukliny po lewej stronie w kręgosłupie lędźwiowym, ale przez covid lekarz nie zobaczył wyników z rezonansu i nie stosowano leczenia. Czy to możliwe, że ból pojawił się od tych wypuklin, albo że one urosly i uciskają na coś? Żadne leki ani maści nie działają. 

Zalecana konsultacja lekarska celem zebrania dokładnego wywiadu i włączenia odpowiedniego leczenia.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3579
Pytań zadanych
przez pacjentów
8548
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi