Czy wynik < 2.30 mlu/ml w beta hcg całkiem wyklucza ciążę?

Mój pierwszy dzień ostatniego cyklu to 04.04.2021 (cykle mam nieregularne, w grudniu 33 dni, styczniu 35 dni, w lutym 28 dni, w marcu 29 dni). 29 kwietnia robiłam badania krwi beta hcg i wynik to < 2.30 mlu/ml. Ciąża uznawana od 5 mlu/ml, czyli mój wynik jest negatywny. Pytanie brzmi czy ten wynik w 26 dc całkowicie wyklucza ciążę? Czy są jeszcze jakieś szanse?

Negatywny wynik beta-hcg w 26 dniu cyklu nie wyklucza ciąży, wiele zależy od tego kiedy był ostatni stosunek i kiedy była owulacja. W razie wątpliwości proszę powtórzyć badanie beta-hcg za kilka dni. Jeśli trudności w zajściu w ciążę trwają dłużej, bądź istnieje u Pani ryzyko zmniejszonej płodności z powodu towarzyszących chorób lub wieku to warto zasięgnąć porady ginekologa i rozważyć dalszą diagnostykę zarówno Pani jak i partnera.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2806
Pytań zadanych
przez pacjentów
7005
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi