Czy wynik < 2.30 mlu/ml w beta hcg całkiem wyklucza ciążę?

Mój pierwszy dzień ostatniego cyklu to 04.04.2021 (cykle mam nieregularne, w grudniu 33 dni, styczniu 35 dni, w lutym 28 dni, w marcu 29 dni). 29 kwietnia robiłam badania krwi beta hcg i wynik to < 2.30 mlu/ml. Ciąża uznawana od 5 mlu/ml, czyli mój wynik jest negatywny. Pytanie brzmi czy ten wynik w 26 dc całkowicie wyklucza ciążę? Czy są jeszcze jakieś szanse?

Negatywny wynik beta-hcg w 26 dniu cyklu nie wyklucza ciąży, wiele zależy od tego kiedy był ostatni stosunek i kiedy była owulacja. W razie wątpliwości proszę powtórzyć badanie beta-hcg za kilka dni. Jeśli trudności w zajściu w ciążę trwają dłużej, bądź istnieje u Pani ryzyko zmniejszonej płodności z powodu towarzyszących chorób lub wieku to warto zasięgnąć porady ginekologa i rozważyć dalszą diagnostykę zarówno Pani jak i partnera.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1250
Pytań zadanych
przez pacjentów
4278
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

61
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi