Czy wykonywanie kilku zdjęć RTG jamy ustnej pod rząd jest bezpieczne?

W dniu 22 lipca miałam wykonane rtg jamy ustnej, tzn zdjęcie panoramiczne oraz cefalometryczne. Pani Doktor stwierdziła że zdjęcie są źle wykonane i tak 10 sierpnia miałam zdjęcia wykonane po raz kolejny. Pani Doktor nadal nie podoba się zdjęcie i kazała wykonać zdjęcie cefalometryczne po raz kolejny, tym razem w innej placówce. Chciałam zapytać czy to bezpieczne? Kiedy mogłabym ponownie wykonać zdjęcie?

jeżeli jest konieczne, to należy to zrobić, ale ostateczną decyzje podejmuje lekarz kwalifikujący
nie jest zalecane, ale jezeli jest to konieczne to nalezy to zrobic
Dawka promieniowania jest niewielka. Proszę porozmawiać o tym z lekarzem prowadzącym.
Dawka promieniowania jest niewielka w przypadku istnienia konieczności należy takie zdjęcia wykonać.
Jeżeli jest taka konieczność, to należy wykonać zdjęcie ponownie.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3832
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9276
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+103
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi