2024-01-04

Czy wykonując badanie usg dopochwowe u ginekologa w późniejszych tygodniach np.17 widać też ciąże przez takie usg?

Czy musi być wykonane usg przez brzuch... Wszystkie testy pokazywały mi, że są negatywne.

W tej sprawie należy skonsultować się z ginekologiem prowadzącym.
Dzień dobry,

USG dopochwowe jest bardzo pomocnym narzędziem diagnostycznym i może być wykorzystywane do oceny ciąży w różnych jej etapach, również w późniejszych tygodniach, jak 17 tydzień. Choć często w drugim trymestrze ciąży preferuje się USG przezbrzuszne ze względu na większy rozmiar płodu i lepszą ogólną wizualizację, USG dopochwowe również może dostarczyć cennych informacji. To, które badanie USG będzie odpowiedniejsze, zależy od wielu czynników, w tym od indywidualnej anatomii pacjentki, pozycji płodu oraz preferencji i doświadczenia lekarza.

Jeśli chodzi o negatywne wyniki testów ciążowych, ważne jest, aby wiedzieć, że choć są one zazwyczaj bardzo wiarygodne, żaden test diagnostyczny nie jest doskonały. Czasami może dojść do fałszywie negatywnego wyniku, szczególnie jeśli test został wykonany zbyt wcześnie lub niezgodnie z instrukcją. Jeżeli są jakiekolwiek wątpliwości co do ciąży, szczególnie przy braku miesiączki lub innych objawach sugerujących ciążę, zaleca się konsultację z lekarzem. Lekarz może zalecić wykonanie badania USG oraz badania krwi na obecność hormonu beta-hCG, które jest bardziej czułą metodą wykrywania ciąży niż testy domowe.

Proszę pamiętać, że jedynie kompleksowa ocena, w tym dokładne badanie USG oraz ewentualne dodatkowe badania, może dać pełny obraz sytuacji. Proszę rozważyć wizytę u specjalisty ginekologa, który będzie mógł dostarczyć więcej informacji i wsparcia.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Warszawie Ginekolog w Warszawie Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Krakowie Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Częstochowie Ciąża w Gliwicach Ginekolog w Katowicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6000
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15723
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+141
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4