Czy wirus HPV u mężczyzny ustępuje sam?

Od czerwca 2020 roku żyję z wirusem HPV. W badaniach okazało się, że jest to typ wirusa 11 i 16. Przeszłam zabieg czyszczenia macicy, następnie czyszczenia macicy + konizacji szyjki macicy. Mój obecny partner jest tym, który mnie zaraził. Biopsja z fragmentów konizacji wyszła prawidłowo, rana zagoiła się prawidłowo. Czy sypiając aktualnie ze swoim partnerem wciąż się zarażam? Nie robił on badania na wirusa, jedynie powiedział mu to lekarz w 2021, który zamrażał brodawki spowodowane wirusem typu 11. Lekarz powiedział też, że mój partner nic nie musi z tym robić, ponieważ ten wirus u mężczyzn sam ustępuje. 

Większość infekcji wirusem HPV ulega samoistnemu wyleczeniu w przeciągu dwóch lat. Niestety część przechodzi w przewlekłą infekcję, która może być przyczyną nowotworzenia. U kobiet powoduje głównie nowotwory szyjki macicy, ale proces nowotworzenie na podłożu infekcji HPV dotyczyć może też innych narządów w tym prącia u mężczyzn. Niestety nie ma obecnie skutecznego leku, który pozwoliłby pozbyć się tego wirusa. Pozostaje kontynuować badania profilaktyczne i ewentualne zmiany konsultować z odpowiednim specjalistą. Można rozważyć zastosowanie szczepienia przeciwko HPV, choć w przypadku przewlekłej infekcji jego skuteczność będzie mocno ograniczona.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Dermatolog w Warszawie Dermatolog w Katowicach Dermatolog w Dąbrowie Górniczej Dermatolog w Bielsku-Białej Dermatolog w Krakowie Wenerolog w Warszawie Dermatolog w Gliwicach Dermatolog w Częstochowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3917
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10061
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi