Czy w trakcie ciąży występuje owulacja?

Kilka dni temu odbyłam stosunek płciowy z chłopakiem, natomiast od 4 dni mam dni płodne i owulację. Czy wystąpienie owulacji odrzuca możliwość bycia w ciąży?

W takim przypadku istnieje ryzyko niechcianej ciąży. Jeśli od ostatniego stosunku upłynęło do kilku dni to można zastosować tabletkę postkoitalną.
Po wykluczeniu ciąży warto rozważyć w rozmowie z ginekologiem rutynową metodę antykoncepcji dającą komfort i bezpieczeństwo.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi