Czy w badaniu ogólnym krwi i moczu można wykryć ciążę?

Czy przy ogólnym badaniu krwi i moczu w szpitalu mogą wykryć ciążę? Moja dziewczyna miała tydzień temu badania krwi i moczu, bo trafiła na szpital ze złamaniem ręki i jestem ciekaw czy gdyby była w tym momencie w ciąży to czy lekarze by to zauważyli. Ostatni kontakt seksualny bez zabezpieczenia był ok 3 tygodnie przed badaniami. 

Badanie ogólne moczu czy badanie morfologii nie służy potwierdzaniu, ani wykrywaniu ciąży. W tym celu należy zrobić określone, konkretne badanie, które o ile wykonano to powinny dać na tym etapie miarodajny wynik.
Jeśli nie oznaczono w szpitalu poziomu beta-hcg to nie ma opcji żeby w ogólnej morfologii i badaniu ogólnym moczu wykryć ciąże.
W standardowych badaniach ciąży nie widać. Trzeba we krwi oznaczyć poziom B-Hcg, nie jest to badanie wykonywane standardowo
Ogólna morfologia i badanie ogólne moczu nie potwierdzą, ani nie wykluczą ciąży.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2295
Pytań zadanych
przez pacjentów
5654
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi