Czy w badaniu ogólnym krwi i moczu można wykryć ciążę?

Czy przy ogólnym badaniu krwi i moczu w szpitalu mogą wykryć ciążę? Moja dziewczyna miała tydzień temu badania krwi i moczu, bo trafiła na szpital ze złamaniem ręki i jestem ciekaw czy gdyby była w tym momencie w ciąży to czy lekarze by to zauważyli. Ostatni kontakt seksualny bez zabezpieczenia był ok 3 tygodnie przed badaniami. 

Badanie ogólne moczu czy badanie morfologii nie służy potwierdzaniu, ani wykrywaniu ciąży. W tym celu należy zrobić określone, konkretne badanie, które o ile wykonano to powinny dać na tym etapie miarodajny wynik.
Jeśli nie oznaczono w szpitalu poziomu beta-hcg to nie ma opcji żeby w ogólnej morfologii i badaniu ogólnym moczu wykryć ciąże.
W standardowych badaniach ciąży nie widać. Trzeba we krwi oznaczyć poziom B-Hcg, nie jest to badanie wykonywane standardowo
Ogólna morfologia i badanie ogólne moczu nie potwierdzą, ani nie wykluczą ciąży.
Tak można, zwykły test ciążowy z apteki w pełni wystarczy

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2831
Pytań zadanych
przez pacjentów
7031
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi