Czy utrata głosu to skutek COVID-19?

W listopadzie zeszłego roku chorowałam na COVID-19. Od tamtej pory mam problemy z głosem, uczucie zatykania/łamania przy mówieniu, siła głosu osłabła. Z miesiąca na miesiąc się pogarsza, obecnie nie jestem w stanie swobodnie rozmawiać, mówię jakby szeptem. Jedynie wypowiedzi wyższym tonem jestem w stanie wypowiadać normalnie. W międzyczasie urodziłam dziecko, lekarz wiąże moje problemy z głosem z depresją, na która cierpiałam. Psychiatra zapisał sertralinę w dawce 50, chodzę tez na psychoterapię. Niestety nie pomaga - depresja minęła, ale problem z głosem pozostał. Gdzie mogę się udać? Czy utrata głosu to skutek COVID-19?

COVID może dawać takie powikłania jak utrata słuchu lub węchu, ale należy tą tezę potwierdzić wykonując szczegółowe badania u specjalisty
Wskazana konsultacja laryngologiczna.
zalecam wizytę u laryngologa celem poszerzenia diagnostyki - badanie laryngoskopem

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3581
Pytań zadanych
przez pacjentów
8548
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi