Czy utrata głosu to skutek COVID-19?

W listopadzie zeszłego roku chorowałam na COVID-19. Od tamtej pory mam problemy z głosem, uczucie zatykania/łamania przy mówieniu, siła głosu osłabła. Z miesiąca na miesiąc się pogarsza, obecnie nie jestem w stanie swobodnie rozmawiać, mówię jakby szeptem. Jedynie wypowiedzi wyższym tonem jestem w stanie wypowiadać normalnie. W międzyczasie urodziłam dziecko, lekarz wiąże moje problemy z głosem z depresją, na która cierpiałam. Psychiatra zapisał sertralinę w dawce 50, chodzę tez na psychoterapię. Niestety nie pomaga - depresja minęła, ale problem z głosem pozostał. Gdzie mogę się udać? Czy utrata głosu to skutek COVID-19?

COVID może dawać takie powikłania jak utrata słuchu lub węchu, ale należy tą tezę potwierdzić wykonując szczegółowe badania u specjalisty
Wskazana konsultacja laryngologiczna.
zalecam wizytę u laryngologa celem poszerzenia diagnostyki - badanie laryngoskopem
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5901
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi